La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

Fizjoterapeuci

Mgr Dominika Siutkowska – fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o kierunku fizjoterapia. Wiedzę zdobytą podczas studiów uzupełniała kursami oraz szkoleniami min. z zakresu diagnostyki komputerowej stóp i projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych.

W naszej placówce zajmuję się przede wszystkim diagnostyką komputerową stóp oraz projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Ewa Chelińska - specjalista diagnostyki komputerowej stóp / pielęgniarka

W naszej placówce zajmuję się diagnostyką komputerową stóp oraz projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Wykształcenie medyczne-pielęgniarskie pozwala spojrzeć holistycznie na pacjenta, dlatego Ewa specjalizuje się w doborze wkładek ortopedycznych i obuwia u pacjentów z grupy ryzyka tj. z cukrzycą, RZS, po amputacji kończyn. Nadzoruje również projekty wkładek, które przekazywane są następnie do warsztatu technika ortopedy.

Zajmuje się również wykonywaniem indywidualnych ortez z masy silikonowej przypadku następujących deformacji:
-odciski
-haluxy
-palce młotkowate i szponowate
-palec jeździecki

Na rynku dostępne są ortezy różnego rodzaju jednak czasami deformacje stóp wymagają spersonalizowanego zaopatrzenia. Nasze ortezy wykonywane są przez ortopodologa , który indywidualnie wykonuje ortezę do potrzeb pacjenta.

Lic. Karolina Owczarek - fizjoterapeuta/ortopodolog

Absolwentka fizjoterapii w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Swoją naukę na poziomie studiów magisterskich kontynuuje w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Już od czasów studiów interesowała się tematyką wad postawy u dzieci i młodzieży co potwierdza napisana przez nią praca dyplomowa. Dzięki szkoleniom ortopodologicznym cały czas poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności. realizuje się pomagając osobom z problemami stóp.

W naszej placówce zajmuje się diagnostyką komputerową stóp oraz projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Praca z dziećmi: ocena stanu stóp i postawy małych pacjentów to jest to co kocha robić najbardziej. Ćwiczenia korekcyjne z dziećmi to jej specjalność.

Wykonuje również zabiegi z zakresu laseroterapii Lunula, jonoforezy w przypadku nadpotliwości stóp oraz dobiera obuwie zdrowotne do Twoich potrzeb.

Obecnie jest koordynatorem projektu w szkołach podstawowych na terenie Konina ”Zdrowa stopa i kręgosłup” objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotra Korytkowskiego.