La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

Wizyty domowe

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM Jesteśmy świadomi, że nie każda osoba z problemami w obrębie stóp jest w stanie dotrzeć do nas osobiście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, oferujemy również usługę wizyt domowych, zapewniając stuprocentową gwarancję jakości i higieny. Bez względu na to, czy zabiegi odbywają się w naszych gabinetach, czy poza nimi, nasi podolodzy zawsze przestrzegają […]

Dezynfekcja obuwia

Urzadzenie KLENZ przeprowadza dezynfekcję przedmiotów codziennego użytku (np. butów, torebek, zabawek, akcesoriów kosmetycznych itp.) wykorzystując nowoczesne i zaawansowane technologie KLENZ. Stosowany w urządzeniu Nano Silver Radical System jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, bo nie opiera się na szkodliwych związkach chemicznych.

Badanie mikologiczne

Grzybica jest powszechnym schorzeniem, które ciągle przez wielu pacjentów traktowane jest jako nieuleczalne i wstydliwe.

  W zależności od rodzaju grzyba płytka przybiera różny kolor: od białawego, poprzez żółty, aż do zielonobrunatnego. Najczęściej spotyka się grzyby z rodzajów  Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton.

Badanie bakteriologiczne

Badanie to umożliwia zidentyfikowanie bakterii bytujących na paznokciach lub w ranach stóp. Badanie bakteriologiczne polega na pobraniu przez podologa próbki wysięku/ropy lub kawałka płytki paznokcia. Jest to całkowicie bezbolesne.

Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne to badanie mikroskopowe, które ma na celu diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Pobranie materiału w postaci wycinka następuje podczas wizyty u naszego chirurga.

Diagnostyka komputerowa stóp

Należy wykonać je zwłaszcza u osób z nadwagą, wykonujących pracę stojącą, pracę wymagającą długotrwałego chodzenia czy obciążenia. Z pewnością sportowcy zwłaszcza lekkoatleci powinni odwiedzają gabinety ortopodologiczne, chorzy na cukrzycę Także wszyscy, którzy mają wcześniej rozpoznane zaburzenia anatomiczne czy funkcjonalne stopy, oraz Ci, którzy po prostu odczuwają jakiekolwiek dolegliwości stóp i kończyn dolnych.

Diagnostyka ABI

Urządzenie pozwala na pomiar wskaźnika ABI. Jest to bardzo ważny wskaźnik, gdyż jego obliczenie oznacza zwężenie tętnic spowodowane blaszkami miażdżycowymi, a więc pozwala na wykrycie choroby tętnic obwodowych i kontrolowanie jest postępów. Innymi słowy, oznaka postępów choroby są zmiany w wynikach pomiaru ABI.

Badanie komputerowe stóp i chodu

Jest to badanie wykonywane przez fizjoterapeutę majace na celu wykrycie wady stóp i postawy ciała. Kto powinien poddać się badaniom stóp?? Należy wykonać je zwłaszcza u osób z nadwagą, wykonujących pracę stojącą, pracę wymagającą długotrwałego chodzenia czy obciążenia. Z pewnością sportowcy zwłaszcza lekkoatleci powinni odwiedzają gabinety ortopodologiczne, chorzy na cukrzycę Także wszyscy, którzy mają wcześniej […]

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Indywidualne wkładki ortopedyczne projektowane są na podstawie badania komputerowego stóp i. Nasze wkładki ukierunkowane są przede wszystkim na indywidualizację. Dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Na podstawie badania komputerowego projektujemy wkładki profilaktyczne dla osób chcących poprawić komfort chodzenia, korekcyjne dla dzieci i młodzieży w leczeniu wad postawy, lecznicze –  w zespołach bólowych towarzyszących takim jednostkom chorobowym jak RZS, stopa cukrzycowa, hallux valgus i inne.

Wkładki odciążające PWO15

Wkładki wykonywane są na miejscu w ciągu 15 minut  na podstawie wywiadu oraz badania na podoskopie. Głównym zadaniem wkładek jest odciążenie bolesnych miejsc. Stosowane głownie po zabiegach takich jak usunięcie odcisków, modzeli, pekajacych pięt, zabiegach chirurgii plastycznej paznokci.