Fizjoterapia

Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Jest to nauka o metodach leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych formach energii fizycznej, występującej w środowisku człowieka, takich jak ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne.

 

Oferta:

 

Gimnastyka korekcyjna to ćwiczenia, które mają na celu zwiększenie siły mięśniowej, wydolności organizmu, korekcji zaistniałych wad, a także kształtowaniu nawyku utrzymywania prawidłowej postawy. Ćwiczenia są dobierane indywidualnie, w zależności od rodzaju wady, wieku i możliwości osoby ćwiczącej.

Masaż limfatyczny jest masażem pobudzającym krążenie krwi i limfy. Celem drenażu jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym, zapobieganie niewydolności krążenia, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, a także poprawa metabolizmu. Zalecany w leczeniu obrzęków limfatycznych.

Wskazania do drenażu limfatycznego:

- zespół cieśni nadgarstka

- dna moczanowa

- otyłość

- neuropatia

- neuralgia

- choroba niedokrwienna kończyn

- przewlekłe obrzęki

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów z zakresu fizjoterapii. Celem masażu klasycznego jest działanie na układ ruchu oraz na skórę, tkankę łączną, tłuszczową, układ nerwowy, krwionośny i chłonny.

Wskazania do masażu:

- zespoły bólowe kręgosłupa

- nerwobóle

- kręcz szyi

- choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe

- stany po złamaniach kości, stany pourazowe

- wady postawy

Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną polegającą na oklejaniu części ciała specjalnymi plastrami. Prawidłowo naklejony na skórze plaster:

- zmniejsza lub redukuje ból poprzez działanie na receptory bólu

- wspomaga wchłanianie krwiaków, zmniejszenie obrzęków

- zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów

- wspomaga pracę mięśnia.

Instruktaż to przygotowany i indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń, które mają na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych. Ćwiczenia zostają dobrane indywidualnie, a pacjent otrzymuje instruktaż jak wykonać je w domu.

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle - Gabinet
Dermokosmetyczny
08:00-20:00
poniedziałek - piątek
08:00-14:00
sobota
Konin ul. Noskowskiego 1a
(budynek SM Zatorze)
509 491 058
Gabinet La Perle - Gabinet
Podologiczny
08:00-20:00
poniedziałek - piątek
08:00-14:00
sobota
Konin ul. Wyszyńskiego 1a
790 820 530