Pedicure podologiczny

Na czym polega PEDICURE PODOLOGICZNY?

Pedicure podologiczny to pedicure specjalistyczny.

Podolog podczas wizyty zakłada Pacjentowi kartę przeprowadzając dokładny wywiad, oglądając stopy i podudzia oraz stawia diagnozę związaną ze zmianami, jakie zauważył.

Jeśli jest to konieczne kieruje Pacjenta do lekarza specjalisty, aby pomóc mu w likwidacji problemu. Sam natomiast po zanotowaniu wszystkich informacji w karcie, przedstawia Pacjentowi, w jaki sposób będzie przeprowadzona terapia, uzgadnia z Nim odpowiedni plan pielęgnacji, a następnie przechodzi do zabiegu.

Zabieg pedicure podologicznego różni się zdecydowanie od zabiegu kosmetycznego.

Zmiany występujące na stopach są najpierw rozpoznawane i różnicowane przez Podologa, a następnie dokładnie usuwane (najczęściej bezboleśnie) odpowiednio do tego przygotowanymi narzędziami rotacyjnymi czy też przy użyciu skalpela czy dłutka.

Podolog stosuje różne metody ortonyksji czyli korekty wrastającej części płytki paznokciowej.

Sa to: tamponada, klamry drutowe czy zdecydowanie bardziej zaawansowany zabieg z użyciem kostki Arkady.

Podolog dokonuje wstępnej diagnostyki w przypadku grzybicy paznokci pobierając badanie mykologiczne lub badanie bakteriologiczne w przypadku nadkażenia bakteryjnego wrastającej części paznokcia.

Badania są wysyłane do laboratorium i konsultowane z lekarzami różnych specjalności, m.in. dermatologiem, ortopedą, flebologiem, chirurgiem, diabetolgiem itp.

Ścisła współpraca z tymi lekarzami gwarantuje profesjonalną opiekę nad Pacjentem.

Po zabiegu podolog dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej oraz zaopatruje w niezbędne odciążenia w postaci ortez lub wkładek ortopedycznych.

W gabinecie podologicznym Pacjent ma prawo czuć się bezpiecznie ze względu na jakość wykonanych usług w myśl jednej z naczelnych zasad

Primum non nocere!

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle - Gabinet
Dermokosmetyczny
08:00-20:00
poniedziałek - piątek
08:00-14:00
sobota
Konin ul. Noskowskiego 1a
(budynek SM Zatorze)
509 491 058
Gabinet La Perle - Gabinet
Podologiczny
08:00-20:00
poniedziałek - piątek
08:00-14:00
sobota
Konin ul. Wyszyńskiego 1a
790 820 530