La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

Jak wygląda laserowe leczenie grzybicy paznokci? Czyli co warto wiedzieć o Laserze Lunula

18/05/2020 laperle

Pacjenci, którzy trafiają do nas na terapię laserem Lunula, zgłaszają się do nas najczęściej z powodu bezskuteczności terapii, którą stosowali do tej pory, albo  z powodu nawrotów infekcji grzybiczych paznokci. Jeżeli Ty też wyczerpałaś/eś już wszystkie dostępne na rynku metody leczenia grzybicy paznokci, czyli: tabletki doustne, lakiery apteczne, domowe sposoby i nic nie pomaga – Laser Lunula jest właśnie dla Ciebie. Nazywany często „laserowym leczeniem grzybicy” jest jedną z głównych i najczęściej wybieranych metod terapii wybieranych w naszym gabinecie podologicznym La Perle

Co to jest Laser Lunula i jak to działa?

Laser Lunula to zimny laser, łączący w sobie dwie fale o różnej długości:

  • 405 nm – działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo,
  • 635 nm – pobudza procesy immunologiczne organizmu (wzmacnia paznokcie).

Dwie wiązki światła: czerwona i niebieska poruszając się, naświetlają całe zmienione chorobowo paznokcie, działając również na wały i macierz paznokcia. Światło lasera przenika przez płytkę, nie uszkadzając paznokcia ani otaczającej go skóry, a zabijając grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia. A zatem dociera do istoty problemu i zapobiega rozwojowi choroby. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Jeden zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut – rekomendujemy  serię, czyli minimum 4 zabiegi, w tygodniowych odstępach czasu.  Widoczne efekty uzależnione są od szybkości wzrostu płytki paznokcia (zdrowej płytki paznokciowej), często widoczne są już po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii.

Ilość zabiegów Czas jednego zabiegu Częstotliwość zabiegów
Minimum 4 zabiegi 12 minut (jedna stopa/dłoń) 1 zabieg w tygodniu

Czy leczenie laserowe jest skuteczne?

Laser Lunula to przede wszystkim terapia skuteczna – usuwa grzybicę paznokci w większości przypadków w zaledwie 4 zabiegach. Gwarantuje wyraźny wzrost zdrowych i pięknych paznokci bez skutków ubocznych. Aby terapia przynosiła pożądane efekty, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń podologa przekazanych na pierwszej wizycie. Skuteczność Lasera Lunula uzależniona jest to od stopnia zaawansowania schorzenia, ogólnego stanu zdrowia pacjenta wpływającego na szybkość wzrostu paznokcia oraz od stosowania się pacjenta do zaleceń podologa.

Czy zabiegi laserem Lunula bolą?

Laser Lunula to terapia całkowicie  bezbolesna i nie wymaga dodatkowego czasu potrzebnego na regenerację lub gojenie.

Od czego trzeba zacząć leczenie? Jak wygląda terapia?

Pierwsza wizyta to przede wszystkim konsultacja podologiczna i opracowanie indywidualnego planu terapii na podstawie zebranego wywiadu i stanu płytki paznokciowej. Możliwe jest, aby już na pierwszej wizycie odbył się pierwszy zabieg laserowy. Laser skutecznie dociera do zakażonych przez grzybicę struktur paznokcia po dokładnym oczyszczeniu  przez podologa płytki paznokciowej. Dopiero po tych czynnościach może nastąpić pierwsze „naświetlanie”. Czynności te są całkowicie bezbolesne i nie nie mają nic wspólnego z tzw. „zrywaniem paznokci”, stosowanym w gabinetach chirurgicznych.

Opowiedz nam o swoich dotychczasowych doświadczeniach związanych z leczeniem grzybicy paznokci już przy umawianiu się na wizytę, aby rejestratorka mogła zaplanować dla Ciebie wizytę u naszego doświadczonego podologa.

Przy każdej wizycie całkowicie bezpłatnie zdezynfekujemy Twoje obuwie i skarpety w specjalnie dostosowanym do tego urządzeniu KLENZ.

Otrzymasz także preparat do samodzielnej dezynfekcji Twojego obuwia w domu.

Czy muszę zrobić jakieś badanie?

Przy terapii Laserem Lunula nie jest konieczne wykonywanie badania mykologicznego, na obecność grzybów chorobotwórczych, natomiast decyzję co do wykonania ewentualnego badania mykologicznego podejmie podolog na pierwszej wizycie. Jak się przygotować do badania mykologicznego?

Jak długo trwa terapia laserem lunula?

Czas terapii, żeby uzyskać zdrowe paznokcie, uzależniony jest od stopnia zaawansowania grzybicy paznokcia  i wynosi od 3 do 12 miesięcy

Bardzo istotnym elementem  są  tutaj wizyty kontrolna, systematyczne oczyszczanie paznokci  w gabinecie podologicznym co 4-5 tygodni, czy stosowanie  preparatów zewnętrznych uzupełniających terapię.

Ile to kosztuje? Czy cena dotyczy jednej stopy/dłoni?

Cena jednego zabiegu to 250 zł i obejmuje dwie stopy/dłonie. W celu wyższej skuteczności oraz zminimalizowaniu ryzyka reinfekcji zabiegom zawsze poddawane są  dwie stopy/ dłonie.  Dezynfekcja obuwia w urządzeniu Klenz w naszym gabinecie jest bezpłatna podczas każdego zabiegu.

Dlaczego dezynfekcja obuwia, skarpet jest tak ważna podczas terapii?

Grzyby, to organizmy jednokomórkowe, które mogą bytować w obuwiu przez  wiele wiele lat. Jak tylko znajdą odpowiednie środowisko do rozwoju, czyli stopa np. spoci się pod wpływem temperatury, mogą ponownie rozwijać się i zaatakować Twoje stopy lub paznokcie ze zdwojoną siłą.

Dlatego, rekomendujemy dezynfekcję obuwia w urządzeniu, które wykorzystuje ozon oraz promieniowanie UV, aby zapobiec nawrotom objawów chorobowych, które jest dostępne w naszym gabinecie podologicznym La Perle

A co z narzędziami, które używaliśmy w domu do skracania i piłowania paznokci?

Zalecamy sterylizację narzędzi w autoklawie, żeby pozbyć się mikroorganizmów. Taka usługa jest dostępna w naszym gabinecie podologicznym La Perle. Koszt sterylizacji jednego pakietu to 10 zł.

Czy dieta ma znaczenie w trakcie terapii leczenia grzybicy paznokci?

Tak, ma znaczenie zwłaszcza kiedy płytka paznokciowa lub wały paznokciowe są zaatakowana przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Candida. Cukry proste to główne źródło energii dla grzybów, sprzyjające ich rozwojowi. Dlatego osoby, które walczą z grzybicą, powinny zdecydowanie ograniczyć ilość cukrów prostych w posiłkach. Bardzo często to  konsekwencja diety obfitującej w łatwo przyswajalne węglowodany. Sprzyja ona rozwojowi grzybów oraz nasila objawy kolonizacji.

Dieta ma za zadanie wspomagać leczenie  i odbudowywać prawidłową florę bakteryjną jelit. Zastosowanie właściwej diety przeciwgrzybiczej może w takim przypadku poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego i ogólne samopoczucie. W gabinecie La Perle  możecie uzyskać kompleksową poradę dietetyka  w tej kwestii.

A zatem…

Grzybica paznokci- z Laserem Lunula  to już  koniec z nawracający problem estetycznym paznokci u dłoni i stóp! Skorzystaj z naszej oferty w gabinecie podologicznym La Perle, aby móc się cieszyć  pięknymi i zdrowymi paznokciami

Umów wizytę
online