La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

STREFA DZIECKA W GABINECIE PODOLOGICZNYM

15/01/2021 laperle

Zauważyłaś/eś niepokojące objawy w obrębie stóp Twojego dziecka? Na stopach pojawiły się kurzajki bądź odciski? Twoje dziecko cierpi z powodu wrastających paznokci? A może nie wiesz jak i czym skracać paznokcie swojej pociechy? Obawiasz się, że Twoja pociecha jest jeszcze za mała na wizytę w gabinecie podologicznym? Nic bardziej mylnego! Najmniejsze stopy, które mieliśmy zaszczyt gościć w gabinecie miały zaledwie 1 miesiąc!

Stopy Twojego dziecka w dobrych rękach!

Zaufaj naszemu doświadczeniu – delikatnie, bez bólu, cierpliwie! Poświęcimy Twojemu dziecku czas, który pozwoli mu oswoić lęk i uniknąć niepotrzebnego stresu. Mamy na to swoje sposoby! Nasz doświadczony podolog podczas wizyty rozwieje wszystkie wątpliwości związane ze zdrowiem i rozwojem stóp twojego dziecka. W naszym gabinecie do nabycia są także odpowiednie cążki, które sprawią, że skracanie paznokci już nigdy nie będzie problemem

Dziecko w gabinecie podologicznym

„Moje dziecko jest jeszcze za małe na wizytę w gabinecie podologiczym, a problemy, które zauważyłam na pewno znikną wraz z wiekiem…” Też tak myślisz? BŁĄD! Doświadczony podolog może pomóc w wielu problemach dotyczących dziecięcych stóp. Nie bagatelizuj problemu i koniecznie skonsultuj z podologiem stany związane z wystąpieniem takich dolegliwości jak:

Nieleczone dolegliwości związane z wrastającymi paznokciami zwiększają ryzyko infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz powikłań. Ból nasilający się podczas chodzenia, obrzęk wału paznokciowego lub zaczerwienienie to symptomy, które powinny zwrócić Twoją szczególną uwagę. Przyczyn dolegliwości jest wiele, ale warto podkreślić, że wrastające paznokcie u dzieci często są konsekwencją nieprawidłowego skracania paznokci przez rodziców.
Jak możemy pomóc:  Podolog przekaże wskazówki dotyczące pielęgnacji i skracania paznokci. Dobierze odpowiednie narzędzia, które możesz nabyć w naszym gabinecie. Jeśli będzie to konieczne, zaplanuje terapię, która bezboleśnie przywróci płytce paznokciowej prawidłowy kierunek wzrostu.

  • Deformacje stóp – płaskostopie i inne schorzenia

Prawidłowy rozwój stóp dziecka jest niezwykle ważny w kształtowaniu odpowiedniej biomechaniki chodu, a dalej kręgosłupa. W okresie kształtowania kości można wpłynąć m.in. na koślawość lub szpotawość kolan, lordozę, kifozę piersiową. Im wcześniej wykryta wada tym lepsze efekty leczenia! Co jeśli Twoje dziecko podczas chodzenia krzywo stawia nóżki? A może niepokoi Cię chodzenie dziecka na palcach?
Jak możemy pomóc: Na podstawie „badania komputerowego stóp”, które jest dostępne w naszym gabinecie fizjoterapeuta rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące problemu stóp i chodu twojego dziecka. Jeżeli istnieją wyraźne wskazania zaprojektuje dla niego spersonalizowane wkładki ortopedyczne lub przygotuje indywidualny zestaw ćwiczeń.

Wbrew pozorom brodawki wirusowe (często lekceważone przez rodziców bądź mylone z odciskami) są niebezpieczne dla dziecka, bowiem pojawienie się kurzajki na stopie jest objawem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV, Human Papilloma Virus). Brodawki wirusowe częściej pojawiają się u dzieci z osłabionym układem immunologicznym, korzystających z basenów czy trenujących różne dyscypliny sportowe, chodzące na boso po Sali zabaw.
Jak możemy pomóc: Na wizycie podolog zróżnicuje zmiany (odcisk a brodawka). W przypadku rozpoznania brodawki wirusowej zaplanuje odpowiednią terapię. Bardzo ważna jest tutaj systematyczność pacjenta zarówno odnosząca się do wizyt w gabinecie jak i pracy rodzica z dzieckiem w domu.

Pojawienie się problemu nadpotliwości stóp lub dłoni dziecka powinno być dla Ciebie sygnałem, skłaniającym do zwrócenia uwagi na ogólny stan jego zdrowia. Problem mokrych stóp może przysparzać wstydu i zakłopotania w życiu codziennym, ale nie w gabinecie podologicznym. Dlaczego nie wolno lekceważyć tego problemu? Nadpotliwość sprzyja kolonizacji grzybów, bakterii i wirusów w obrębie całych stóp co w konsekwencji może skutkować rozwojem grzybicy, (brodawek) kurzajek czy nadkażeń bakteryjnych.
Jak możemy pomóc: Podolog przeprowadzi wywiad, na podstawie którego dobierze metodę terapii odpowiednią do potrzeb twojego dziecka – wybór skutecznego preparatu jest uzależniony od stopnia nadpotliwości. Podolog, proponując specjalistyczny produkt do domowej aplikacji na skórę, udziela dokładnych informacji na temat jego stosowania. Oprócz tego w naszym gabinecie można wykonać dezynfekcję obuwia w profesjonalnym urządzeniu Klenz z wykorzystaniem ozonu i promieniowania UV, które niszczy drobnoustroje i pozostawia obuwie czyste, a także niweluje brzydki zapach.

Umów wizytę
online