La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

Terapia podologiczna łuszczycy paznokci dłoni i stóp – co trzeba o niej wiedzieć?

28/10/2020 laperle

NOWOŚĆ – badanie genetyczne w kierunku łuszczycy już dostępne w Centrum Podologicznym La Perle!

Czym jest łuszczyca paznokci i jak ją rozpoznać?

Łuszczyca jest przewlekłą i zapalną chorobą skóry. Zmiany na paznokciach występują u 10-55% chorych na łuszczycę, ale zdarza się, że mogą wystąpić tzw. zmiany izolowane, które dotyczą tylko i wyłącznie paznokci dłoni i stóp. Rola podologa jest tutaj nieoceniona żeby   przeprowadzić diagnostykę różnicową ponieważ bardzo często łuszczyca paznokci mylona jest z grzybicą paznokci czy egzemą.

W wyniku zmian łuszczycowych paznokcie osób chorych na łuszczycę mogą ulegać deformacji, która często staje się dużym problemem estetycznym, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z trudną do ukrycia łuszczycą paznokci dłoni. Pacjenci często z powodu wstydu zaczynają unikać kontaktów międzyludzkich, co w dalszej perspektywie czasu może nawet doprowadzić do depresji.

Jakie zmiany na paznokciach powinny Cię niepokoić?

– hyperkeratoza podpaznokciowa,
– objaw naparstka, plamy olejowej co przypomina obraz „podziurkowanych” paznokci,
– onycholiza,
– przebarwienia na paznokciach,
– pogrubienie płytki paznokciowej, bruzdy,
– rozdwajanie płytki paznokciowej,
– białe plamki na paznokciach,
– kruchość i łamliwość paznokci.

Badanie genetyczne w kierunku łuszczycy paznokci – NOWOŚĆ!

Wymaz z policzka w kierunku łuszczycy – to badanie pozwalające jednoznacznie stwierdzić czy cierpisz na łuszczycę.

Pobranie materiału do badania może być wykonane zarówno u młodszych dzieci jak i osób starszych, a także pacjentów bardzo wrażliwych.

Badanie jest bezbolesne i polega na pobraniu ludzkich komórek nabłonkowych z wewnętrznej części policzków  za pomocą tzw. wymazówki. Badanie wykonujemy w naszej placówce przy ul. Wojska Polskiego 33 w Koninie.

WAŻNE – Jak przygotować się do badania genetycznego w kierunku łuszczycy?

– Co najmniej 2 godziny przed pobraniem wymazu nie należy spożywać posiłków, płynów, palić papierosów, żuć gumy, myć zębów itp.
– Przed pobraniem w jamie ustnej nie powinno być żadnych ciał obcych, np. gum do żucia, lizaków, cukierków itp.
– W przypadku dzieci dopuszczalny jest smoczek (tzw. smoczek z kółeczkiem) pod warunkiem używania go wyłącznie
przez jedno dziecko (nie np. przez matkę i dziecko lub więcej niż jedno dziecko).

Jeżeli nie dostosujesz się do wymienionych procedur badanie nie będzie prawidłowe i wiarygodne!

Samo badanie jest krótkie i bezbolesne.

Co oprócz badanie genetycznego oferujemy naszym pacjentom – czyli pacjent chory na łuszczycę skóry stóp i paznokci w gabinecie podologicznym.

W przypadku łuszczycy bardzo ważna jest szybka i trafna diagnoza – dlatego jeżeli zauważysz na stopach czy paznokciach jakiekolwiek zmiany sugerujące łuszczycę jak najszybciej umów się na wizytę i uzyskaj pomoc podologa.

W trakcie specjalistycznego zabiegu podologicznego Twoje paznokcie zostaną prawidłowo opracowane narzędziami rotacyjnymi. Jeżeli w wyniku łuszczycy paznokcie uległy deformacji nadamy im optymalny kształt – zadbamy o ich estetykę.

Dobór odpowiednich preparatów  do pielęgnacji ma tutaj kluczowe znaczenie. Bardzo często uzupełniamy terapię Laserem Lunula, który rewelacyjnie regeneruje i odbudowuje płytkę paznokciową.

Ponadto zaopatrzymy Cię w opatrunki ochronne/odciążające i zalecimy odpowiednią pielęgnację domową profesjonalnymi preparatami do pielęgnacji paznokci i stóp.

Pamiętaj,  łuszczyca  nie jest chorobą zakaźną, nie musisz się obawiać i co ważne w naszym gabinecie nie musisz wstydzić się swoich paznokci. My z tym problemem spotykamy się na co dzień i służymy Ci profesjonalną pomocą w tym zakresie. Nie zwlekaj z wizytą u doświadczonego podologa w La Perle, który we współpracy z dermatologiem dobierze dostosowaną do Twoich potrzeb terapię, dzięki temu odzyskasz piękne paznokcie!

Umów wizytę
online