La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp
La Perle już teraz
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania - zadzwoń.
Nasza rejestratorka udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.
Niestety, Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) nie współpracuje ze specjalistami do spraw podologii – podologami, dlatego usługi podologiczne świadczone są w ramach prywatnych gabinetów. NFZ nie refunduje bezpośrednio wizyt u podologa. Oznacza to, że usługi podologiczne w większości przypadków są odpłatne i nie są finansowane przez publiczny system opieki zdrowotnej.
Podolog nie ma uprawnień do wystawiania zwolnień lekarskich (L4). Zwolnienia lekarskie mogą być wystawiane jedynie przez lekarzy medycyny, czyli osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia medyczne. Podolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp, ale nie jest lekarzem medycyny, a tym samym nie ma prawa do wystawiania zwolnień lekarskich.
Czas trwania terapii podologicznej jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników jak na przykład:
– rodzaju dolegliwości/schorzenia,
– przyczyny powstania problemu,
– czasu który minął od wystąpienia pierwszych objawów i stopnia zaawansowania,
– ogólnego stanu zdrowia pacjenta – w tym choroby współistniejące,
– systematyczności i stosowania się do zaleceń podologa.
Plan terapii ustalany jest na pierwszej wizycie i jest on indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta oraz rodzaju dolegliwości/schorzenia. Plan ten powstaje na podstawie przeprowadzonego przez podologa wywiadu, badania podologicznego i oceny stany stóp i paznokci. W niektórych przypadkach należy wykonać dodatkowe badania jak np. badanie mykologiczne.
Jesteśmy świadomi, że nie każda osoba z problemami w obrębie stóp jest w stanie dotrzeć do nas osobiście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, oferujemy również usługę wizyt domowych, zapewniając stuprocentową gwarancję jakości i higieny. Na wizyty domowe podolodzy przyjeżdżają z pełnym wyposażeniem: sprzęt, sterylne narzędzia, materiały opatrunkowe, kosmetyki i preparaty.
Nasze gabinety mieszczą się w budynkach bezpośrednio przy których znajdują się parkingi, z których można swobodnie korzystać. Budynki wyposażone są także w podjazdy dla wózków oraz windy. Dodatkowo w bliskiej okolicy znajdują się przystanki autobusowe. Dzięki temu świadczymy usługi także dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Jeżeli mimo to nie możesz dotrzeć do nas osobiście proponujemy skorzystać z wizyty domowej.
Oczywiście, nasze gabinety są przyjazne dzieciom. Dla naszych wykwalifikowanych podologów wiek pacjenta nie ma znaczenia. Najmłodsi pacjenci mieli zaledwie kilka miesięcy, a dzięki świadomości rodziców udało się zniwelować ból, a także zapobiec wielu schorzeniom w obrębie stóp, które mogłyby pojawić się w przyszłości.
Grzybicy paznokci nie diagnozujemy na podstawie samego spojrzenia na paznokieć. Zazwyczaj w celu jednoznacznej identyfikacji grzybicy wykonujemy tzw. badanie mykologiczne. Polega ono na pobraniu fragmentu zmienionej chorobowo tkanki (naskórka, płytki paznokciowej, mas rogowych). Materiał mykologiczny wysyłany jest do wiarygodnego laboratorium, z którym współpracujemy. Taka identyfikacja grzyba wywołującego schorzenie umożliwia zastosowanie właściwego leczenia i wdrożenie skutecznego planu terapii.
Sam proces założenia klamry ortonyksyjnej jest zazwyczaj bezbolesny. W pierwszych dniach po założeniu klamry możliwy jest natomiast delikatny dyskomfort opisywany przez pacjentów jako lekki nacisk lub ciągnięcie. Objaw ten jest zupełnie normalny ponieważ zadaniem klamry ortonyksyjnej jest stopniowe prostowanie wrastającego/wkręcającego paznokcia. Ten minimalny dyskomfort mija już po kilku dniach od zabiegu. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich zaleceń podologa klamra nie utrudni ci normalnego funkcjonowania w tym także uprawiania sportu.
W związku z tym, że podolog nie jest lekarzem nie ma prawa podać ci znieczulenia. Niemniej jednak w naszych gabinetach stosujemy alternatywne metody łagodzenia bólu w postaci środków miejscowo znieczulających, kompresów chłodzących itp., które znacznie zmniejszają ból i dyskomfort. Jeżeli masz niską tolerancję na ból lub obawiasz się dyskomfortu skontaktuj się z nami – nasi specjaliście dostosują procedury i środki, aby zapewnić ci możliwie największy komfort podczas zabiegu.
Nasi podolodzy nie ściągają i nie zrywają paznokci! Te inwazyjne i bolesne zabiegi bardzo często nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, a problem w większości przypadków nawraca. W naszych gabinetach pomagamy pozbyć się problemu wrastania/wkręcania paznokci poprzez zmniejszanie stanów zapalnych, ziarnin czy innych nadkażeń bakteryjnych, usunięciu fragmentu wrastającego paznokcia (tyle ile jest to konieczne), a dalej stosowaniu odpowiedniej metody terapii w postaci np. klamer ortonyksyjnych. Jeśli problem z paznokciem jest poważny i wymaga bardziej radykalnego zabiegu, proponujemy naszym pacjentom wykonanie zabiegu plastyki wałów paznokciowych, który w naszym gabinecie (jesteśmy placówką medyczną) wykonuje chirurg – ortopeda. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w przystosowanych do tego warunkach i w asyście pielęgniarki i podologa.
Tak, zazwyczaj żadna wizyta u podologa nie wyklucza pacjenta z normalnego funkcjonowania. Pacjent może chodzić, a często wizyta ta przynosi znaczącą ulgę w bólu. Nie zalecamy jednak dużej aktywności fizycznej ani uprawiania sportu w pierwszych dniach po wizycie.
Bardzo trudno określić liczbę wizyt niezbędnych do pozbycia się brodawek (kurzajek) lub odcisków. Bardzo dużo zależy od tego ile czasu minęło od wystąpienia pierwszych objawów, stopnia zaawansowania, a także umiejscowienia zmian. Niezwykle ważna jest także systematyczność pacjenta i stosowanie się do zaleceń podologa. Trwałość efektów terapii zależy przede wszystkim od samego pacjenta. W przypadku brodawek (kurzajek) nie da się bowiem całkowicie wykluczyć ryzyka ponownego kontaktu z wirusem HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego. Dlatego bardzo ważną rolę pełni tutaj kontrolowanie stanu stóp i regularne odwiedzanie gabinetu podologicznego, a także dbanie o odpowiednią higienę stóp. W przypadku odcisków efekty te uzależnione są przede wszystkim od noszonego obuwia, deformacji stóp lub palca czy stosowania przez pacjenta wkładek ortopedycznych i odciążających.
Podobnie jak w przypadku wizyty z wrastającym paznokciem, usunięcie odcisku lub brodawki (kurzajki) przez wykwalifikowanego podologa nie wyklucza pacjenta z normalnego funkcjonowania. Pacjent może chodzić, a często wizyta ta przynosi znaczącą ulgę w towarzyszącym wcześniej dyskomforcie lub bólu. Nie zalecamy jednak dużej aktywności fizycznej ani uprawiania sportu w pierwszych dniach po wizycie.
Na ten moment w naszych gabinetach preferujemy manualne metody usuwania brodawek wykorzystując specjalistyczne narzędzia i preparaty. Zabiegi te nie wymagają znieczulenia, a nasi specjaliści dokładają wszelkich starań by zadbać o komfort pacjenta.
W większości przypadków stosowane w naszych gabinetach oraz zalecane do domowej pielęgnacji preparaty to preparaty specjalistyczne, które dostępne są tylko w gabinetach podologicznych. Nie zalecamy kupna preparatów na niewiarygodnych aukcjach internetowych lub ich zamienników. Może to wpłynąć bowiem negatywnie na efekt prowadzonej terapii.
Indywidualne wkładki ortopedyczne projektowane są na podstawie badania komputerowego stóp i chodu oraz przeprowadzony wywiad. Wkładki te są dobrane indywidualnie (uwzględniają wszystkie indywidualne potrzeby pacjenta) i projektowane na zamówienie. W związku z tym nie można otrzymać ich „od ręki”.
Nie wymagamy specjalnego przygotowania się do badania, ale ze względu na komfort pacjenta w trakcie badania, zalecamy przyjście w wygodnej, sportowej odzieży oraz dopasowanej koszulce, która nie będzie krępowała ruchów w trakcie badania.
Nie, zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej nie wymagają skierowania od lekarza. W gabinecie nasz personel przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem celem zweryfikowania czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
W naszych gabinetach w sposób szczególny dbamy o standardy bezpieczeństwa oraz higieny. Stosujemy sterylne lub jednorazowe narzędzia. Dbamy o czystość i systematyczną dezynfekcję. Posiadamy własny tzw. ciąg dekontaminacyjny składający z myjki ultradźwiękowej i autoklawu z regularnym badaniem skuteczności sterylizacji. Używamy jednorazowych materiałów i jałowych opatrunków. Posiadamy również lampę bakteriobójczą do dezynfekcji pomieszczeń.
Tak. Dbając o wygodę naszych pacjentów oferujemy możliwość płatności kartą.
Rejestracja telefoniczna:
pon - wt 8:00 - 20:00
śr 8:00 - 18:00
czw - pt 8:00 - 16:00
Podolog w Koninie i Podolog w Turku zaprasza! W La Perle zdiagnozujemy problem i zaplanujemy skuteczną terapię, abyś mógł cieszyć się zdrowymi stopami bez bólu i uczucia dyskomfortu!
62-500 Konin,
Wojska Polskiego 33B gabinet 154C
(I piętro, budynek C)
62-700 Turek,
ul. Gorzelniana 1,
gabinet 102
(I piętro, budynek Domu Usług)
Made with 💙 przez Rise360.pl