Fototerapia światłem LED

LED - dioda emitująca światło (Light Emitting Diode) jest to urządzenie emitujące energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach, które odpowiadają falom świetlnym o określonej długości. Jest to źródło energii o niskiej intensywności, zupełnie nieinwazyjne.

Mechanizm działania światła LED:Terapia LED działa w sposób naturalny (fizjologiczny).Polega na dostarczaniu energii komórkom. Oddziaływuje na organelle komórkowe, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP ( swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych).Wykorzystywane światło jest koherentne i monochromatyczneWytwarzana energia jest proporcjonalna do napięcia, jakie potrzebne jest, aby uruchomić obieg. Częstotliwość świetlnego impulsu, który jest odwrotnie proporcjonalny do długości fail, zależy od materiału, z jakiego wykonany jest półprzewodnik.Procesy, na drodze których powstaje energia, zachodzą poprzez białkowe składniki grzebieni mitochondrium. W ten sposób wzrasta energia komórkowa ATP (adenozyna-5-trój)

Odpowiedź komórek zależy od: Ogólnego stanu zdrowia pacjenta (wiek, fototyp itp.)Czynniki związane ze stanem tkanek (tekstura skóry, przebyte terapie miejscowe/powierzchniowe itp.)Fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek.


Zastosowanie:

ŚWIATŁO CZERWONE: redukcja zaczerwienień oraz stanów zapalnych, starzenie się skóry, zmarszczki,

ŚWIATŁO ŻÓŁTE: skóra zwiotczała, sucha, pobudzenie syntezy kolagenu

ŚWIATŁO NIEBIESKIE: trądzik pospolity, trądzik różowaty, działanie antybakteryjne i przeciwzapalne

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
08:00 - 20:00
poniedziałek - piątek
termin indywidualny
sobota
Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (budynek C)
gabinet nr 158 (na terenie Przychodni Multimed)
63 246 71 36
509 491 058, 790 820 530
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
Filia Turek
10:00 - 18:00
poniedziałek - piątek
Turek, ul. Kolska Szosa 28 (budynek rehabilitacji RODAMED)
516 498 737