Badanie komputerowe stĂłp

„Badamy stopy małe i duĹźe”


czyli dobieramy INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE na miarę Twoich stóp przy uĹźyciu profesjonalnego sprzętu diagnostycznego:


* Platformy diagnostycznej M.P.S


* PodoScanu 2D


* podoskopu.


Nasze stopy kaĹźdego dnia naraĹźone są na ogromne przeciążenia. Prowadzić to moĹźe do wielu deformacji w ich obrębie. Te, nieleczone i bagatelizowane przerodzić mogą się w powaĹźne problemy ortopedyczne. Musimy zdawać sobie sprawę, Ĺźe nasze ciało zostało zaprojektowane do działania w całkowicie innym środowisku niĹź to, z którym mamy do czynienia dzisiaj. Otaczający nas „betonowy” świat nie sprzyja korzystnie na rozwój naszych kości czy stawów.


Producenci butów prześcigają się, wynajdując coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologie, mające na celu odciążyć nasze stopy.


Często samo obuwie niestety nie wystarcza. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, narażony na inne problemy. Odpowiedzią na to mogą być dostępne w naszym gabinecie, indywidualnie dopasowywane wkładki ortopedyczne.


Nowa linia wkładek ortopedycznych, którą oferujemy naszym pacjentom poza tym, Ĺźe świetnie spełnia swoje „medyczne” zadania, bardzo dobrze wygląda.


Dzięki najnowocześniejszej, specjalistycznej aparaturze diagnostycznej i badaniu na najnowszej klasy sprzęcie dopasujemy wkładkę do kaĹźdej stopy, pozostawiając ból i dyskomfort za nami.


Na czym polega badanie komputerowe stóp?


Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przede wszystkim komputerowego wraz z analitycznym oprogramowaniem. Podstawą jest komputerowa platforma (podobaroskop), badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy .


Na podobaroskopie moĹźemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne). Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci.


Do badania wykorzystujemy takĹźe podoskaner i podoskop - podświetloną płytę, dzięki której widać miejsca styku stopy z podłoĹźem, a tym samym wysklepienie łuków stopy, ustawienie pięt w odciążeniu i obciążeniu.


PodoScan 2D to z kolei udoskonalenie tradycyjnego podoskopu. Podczas badania obraz stóp jest skanowany i automatycznie przetwarzany i transmitowany do komputera.


Czego dzięki badaniu podologicznemu możemy dowiedzieć się o swoich nogach?


Podolog, fizjoterapeuta  w oparciu o wywiad i badania fizykalne, dysponując współczesnymi metodami diagnostycznymi zwłaszcza komputerową platformą służącą do badania rozkładu nacisków na powierzchni podeszwowej stopy, jest w stanie zdiagnozować i pomóc w wielu schorzeniach dotyczących stóp. Na podstawie wyników badań opracowujemy indywidualny program rehabilitacji (terapię manualną, kinezyterapię) oraz projektujemy indywidualne zaopatrzenie profilaktyczno – rehabilitacyjne (wkładki ortopedyczne, odciążenia, obuwie zindywidualizowane).


Kto powinien poddać się badaniom stóp w gabinecie  podologicznym?


NaleĹźy wykonać je zwłaszcza u osób z nadwagą, wykonujących pracę stojącą, pracę wymagającą długotrwałego chodzenia czy obciążenia. Z pewnością sportowcy zwłaszcza lekkoatleci powinni odwiedzać gabinety podologiczne. RównieĹź chorzy na cukrzycę z tzw. "stopą cukrzycową” powinni być regularnie badani przez podologa. TakĹźe wszyscy, którzy mają wcześniej rozpoznane zaburzenie anatomiczne czy funkcjonalne stopy oraz ci, którzy po prostu odczuwają jakiekolwiek dolegliwości stóp i kończyn dolnych.


Jakie znaczenie ma takie badanie dla dzieci?


O wiele większe znaczenie dla dzieci ma oddziaływanie za pomocą ćwiczeń ordynowanych ogólnie przez ortopedę a dobieranych szczegółowo przez fizjoterpapeutę. Ćwiczenia te w sposób czynny, poprzez uaktywnienie mięśni, wpływają na zniekształcenia wrodzone i rozwojowe stóp dziecięcych a wkładki i obuwie ortopedyczne wspomagają i utrwalają w sposób bierny to, co uzyskaliśmy za pomocą ćwiczeń. Dopiero taka, skojarzona terapia jest logicznie uzasadniona.


Kto się zajmuje wykonywaniem wkładek ortopedycznych w gabinecie  podologicznym  Zdrowe Nogi?


W skład zespołu diagnostycznego w naszym gabinecie w zakresie projektowania i wykonywania wkładek wchodzą; fizjoterapeuta, podolog, technik ortopeda. Pacjenci mają równieĹź moĹźliwość skorzystania z wizyty lekarskiej u ortopedy lub diabetologa w przypadku pacjentów z grupy ryzyka Zespołu Stopy Cukrzycowej.


Indywidualne wkładki korygujące stopy dla kogo i jakie wybrać?


Kiedy znamy wyniki badania i problemy stopy możemy indywidualnie podejść do każdej osoby. Uwzględniając jej potrzeby, możliwości i priorytety dobieramy wkładki ortopedyczne indywidualne tak by spełniły one ustalone, najważniejsze cele.


Wkładki korygujące to produkt medyczny mający na celu skorygowanie lub/i odciążenie stopy.


Wkładki ortopedyczne korygują układ kości, nie zaś mięśniowo-więzadłowy, który je podpiera, dlatego korekcja wad stóp (a więc i postawy) moĹźliwa jest głównie u dzieci i młodzieĹźy. W okresie kształtowania kości moĹźna wpłynąć m.in. na koślawość lub szpotawość kolan, lordozę, kifozę piersiową. U osób dorosłych takie wkładki zmniejszają obciążenia nóg, likwidują bóle kręgosłupa, w mniejszym stopniu korygują wady stóp.


Prawidłowo dobrane i wykonane wkładki przywracają prawidłowy rozkład nacisków na stopy i poprzez korekcję ustawienia stóp wpływają na wyĹźsze piętra łańcucha kinematycznego (kolano-biodro-kręgosłup). Wkładki wspomagają aparat ruchu, tworząc dodatkową podporę dla biernych struktur anatomicznych, przez co zapobiegają urazom zmęczeniowym. Zmniejszają obciążenia i zmęczenie nóg, wspomagając mięśnie stabilizujące stopę. Wreszcie – poprawiając ergonomię ruchu pomagają uniknąć kontuzji i przyspieszają regenerację tkanek po zabiegach operacyjnych kończyn dolnych.


Zapraszamy!!!

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
08:00 - 20:00
poniedziałek - piątek
termin indywidualny
sobota
Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (budynek C)
gabinet nr 158 (na terenie Przychodni Multimed)
63 246 71 36
509 491 058, 790 820 530
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
Filia Turek
10:00 - 18:00
poniedziałek - piątek
Turek, ul. Kolska Szosa 28 (budynek rehabilitacji RODAMED)
516 498 737