Wkładki ortopedyczne

Nowość!!!

Diagnostyka komputerowa stóp

Już dostępna w gabinecie podologicznym Zdrowe Nogi!!!

„Badamy stopy małe i duże”

czyli dobieramy INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE na miarę Twoich stóp

przy użyciu profesjonalnego sprzętu diagnostycznego:

* Platformy  diagnostycznej M.P.S

* PodoScanu 2D

* podoskopu.

 

Nasze stopy każdego dnia narażone są na ogromne przeciążenia. Prowadzić to może do wielu deformacji w ich obrębie. Te, nieleczone i bagatelizowane przerodzić się mogą w poważne problemy ortopedyczne. Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze ciało zostało zaprojektowane do działania w całkowicie innym środowisku niż to, z którym mamy do czynienia dzisiaj. Otaczający nas "betonowy" świat nie sprzyja korzystnie na rozwój naszych kości czy stawów.  

Producenci butów prześcigają się, wynajdując coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologie, mające na celu odciążyć nasze stopy. 

 Często samo obuwie niestety nie wystarcza. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, narażony na inne problemy. Odpowiedzią na to mogą być dostępne w naszym gabinecie, indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne. 

Nowa linia wkładek ortopedycznych, którą oferujemy naszym pacjentom poza tym, świetnie spełnia swoje „medyczne” zadania, bardzo dobrze wygląda.

Dzięki najnowocześniejszej, specjalistycznej aparaturze diagnostycznej i badaniu na najnowszej klasy sprzęcie dopasujemy wkładką do każdej stopy, pozostawiając ból i dyskomfort za nami.

Na czym polega badanie komputerowe stóp?

Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przede wszystkim komputerowego wraz z analitycznym oprogramowaniem. Podstawą jest komputerowa platforma (podobaroskop), badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy .

Na podobaroskopie możemy badać  obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne). Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci.

Do badania wykorzystujemy także podoskaner i podoskop - podświetloną płytką dzięki której widać miejsca styku stopy z podłożem, a tym samym wysklepienie łóków stopy, ustawienie pięt w odciążeniu i obciążeniu.  

  PodoScan 2D to z kolei udoskonalenie tradycyjnego podoskopu. Podczas badania obraz stóp jest skanowany i automatycznie przetwarzany i transmitowany do komputera.

Czego dzieki badaniu podologicznemu możemy dowiedzieć się o swoich nogach?

Podolog, fizjoterapeuta  w oparciu o wywiad i badania fizykalne, dysponując współczesnymi metodami diagnostycznymi zwłaszcza komputerową platformą służącą do badania rozkładu nacisków na powierzchni podeszwowej stopy, jest w stanie zdiagnozować i pomóc w wielu schorzeniach dotyczących stóp. Na podstawie wyników badań opracowujemy indywidualne zaopatrzenie profilaktyczno- rehabilitacyjne (wkładki ortopedyczne, odciążenia, obuwie zindywidualizowane). 

Kto powinien poddać się badaniom stóp w gabinecie  podologicznym?

Należy wykonać je zwłaszcza u osób z nadwagą, wykonujących pracę stojącą, pracę wymagającą długotrwałego chodzenia czy obciążenia. Z pewnością sportowcy zwłaszcza lekkoatleci powinni odwiedzają gabinety podologiczne. Również chorzy na cukrzycę z tzw. "stopą cukrzycową" powinni być regularnie badani przez podologa. Także wszyscy, którzy mają wcześniej rozpoznane zaburzenia anatomiczne czy funkcjonalne stopy, oraz Ci, którzy po prostu odczuwają jakiekolwiek dolegliwości stóp i kończyn dolnych. 

O wiele większe znaczenie dla dzieci ma oddziaływanie za pomocą ćwiczeń ordynowanych ogólnie przez ortopedę a dopieranych szczegółowo przez fizjoterapeutów. Ćwiczenia te w sposób czynny, poprzez uaktywnienie mięśni, wpływają na zniekształcenia wrodzone i rozwojowe stóp dziecięcych a wkładki i obuwie ortopedyczne wspomagają i utrwalają w sposób bierny to, co uzyskaliśmy za pomocą ćwiczeń. Dopiero taka, skojarzona terapia jest logicznie uzasadniona.

Kto się zajmuje wykonywaniem wkładek ortopedycznych w gabinecie  podologicznym Zdrowe Nogi?

W skład zespołu diagnostycznego w naszym gabinecie w zakresie projektowania i wykonywania wkładek wchodzą: fizjoterapeuta, podolog, technik podolog, technik ortopeda. Pacjenci  mają również możliwość skorzystania z wizyty lekarskiej u ortopedy lub diabetologa w przypadku pacjentów z grupy ryzyka Zespoły Stopy Cukrzycowej. 

Kiedy znamy wyniki badania i problemy stopy możemy indywidualnie podejść do każdej osoby. Uwzględniając jej potrzeby, możliwości i priorytety dobieramy wkładki ortopedyczne indywidualne tak by spełniły one ustalone, najważniejsze cele.

Wkładki korygujące to produkty medyczny mający na celu skorygowanie lub/ i odciążenie stopy. 

 Korekcja wad stóp (a więc i postawy) możliwa jest głównie u dzieci i młodzieży. W okresie kształtowania kości można wpłynąć m.in. na koślawość lub szpotawość kolan, lordozę, kifozę piersiową. U osób dorosłych takie wkładki zmniejszają obciążenia nóg, likwidują bóle kręgosłupa, w mniejszym stopniu korygują wady stóp.

Prawidłowo dobrane i wykonane wkładki przywracają prawidłowy rozkład nacisków na stopy i poprzez korekcję ustawienia stóp wpływają na wyższe piętra łańcucha kinematycznego (kolano-biodro-kręgosłup). Wkładki wspomagają aparat ruchu, tworząc dodatkową podporę dla biernych struktur anatomicznych, przez co zapobiegają urazom zmęczeniowym. Zmniejszają obciążenia i zmęczenie nóg, wspomagając mięśnie stabilizujące stopy. Wreszcie – poprawiając ergonomię ruchu pomagają uniknąć kontuzji i przyspieszają regenerację tkanek po zabiegach operacyjnych kończyn dolnych.

Zapraszamy!!!

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
08:00 - 20:00
poniedziałek - piątek
termin indywidualny
sobota
Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (budynek C)
gabinet nr 158 (na terenie Przychodni Multimed)
63 246 71 36
509 491 058, 790 820 530
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
Filia Turek
10:00 - 18:00
poniedziałek - piątek
Turek, ul. Kolska Szosa 28 (budynek rehabilitacji RODAMED)
516 498 737