Medycyna estetyczna

Nasze usługi w zakresie medycyny estetycznej to:

 

PEELINGI CHEMICZNE lekarskie

Peeling chemiczny (złuszczanie chemiczne, eksfoliacja chemiczna), jest to procedura medyczna wykorzystująca związki chemiczne o charakterze kwaśnym, których zastosowanie stymuluje regenerację skóry, odnawiając naskórek i remodelując architekturę skóry właściwej.

Eksfoliacja chemiczna, w odróĹźnieniu od fizycznej czy mechanicznej, posiada wyjątkowe zalety, takie jak: skuteczność, wydajność i łatwość przeprowadzania.

Peelingi, ze względu na głębokość działania w skórze, podzielić moĹźna na: bardzo powierzchowne, średnie i głębokie. Efekty złuszczania zależą przede wszystkim od ilości warstw nałoĹźonego roztworu i czasu jego pozostawiania na skórze przed neutralizacją.

Do zabiegów stosujemy nowoczesne peelingi ENERPEEL.

Produkty ENERPEEL są dostosowane do indywidualnych potrzeb, łatwe do przeprowadzenia i posiadają wzbogacone formuły, gdzie oprócz składników złuszczających zawierają inne substancje czynne będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Peelingi medyczne dostępne w naszym gabinecie: Jessner, pirogronowy, TCA.


MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest metodą stosowaną w korekcji blizn, cellulitu, rozstępów a takĹźe w celu rewitalizacji, poprawy nawilĹźenia, ukrwienia oraz napięcia skóry okolicy poddanej zabiegowi.

Mezoterapia polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry preparatami zawierającymi w swoim składzie substancje regenerujące, rewitalizujące i nawilĹźające i poprawiające napięcie skóry takie jak witaminy, mikroelementy, aminokwasy, krzemionka organiczna, wyciągi roślinne, kwas hialuronowy.

Poza działaniem preparatów istotne znaczenie ma równieĹź samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na stymulację syntezy kolagenu i poprawę ukrwienia skóry.

Najlepiej zastosować terapię składającą się z 3-4 zabiegów w odstępie dwutygodniowym.

Mezoterapię moĹźna stosować na kaĹźdą okolicę ciała w szczególności: TWARZY, SZYI, DEKOLTU, DŁONI, a takĹźe OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY, co w widoczny sposób poprawia kondycję włosów i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.

W celu wygładzenia skóry i zredukowania tkanki tłuszczowej wykonuje się mezoterapię CELLULITU.


KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH – TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa jest naturalną substancją hamującą przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, co prowadzi do zahamowania skurczu ostrzykniętego mięśnia. Efekt działania jest widoczny po ok. 7-14 dniach i utrzymuje się przez 3 - 6 miesięcy, stopniowo zanikając. W celu utrzymania uzyskanego efektu zabiegi należy powtarzać, co 6 - 8 miesięcy, nie częściej jednak, jak co 3 miesiące.

Wstrzyknięcia toksyny botulinowej stanowią skuteczny sposób korekcji zmarszczek takich jak:

- zmarszczki poprzeczne czoła

- zmarszczki pomiędzy brwiami („lwie zmarszczki”)

- zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)

- zmarszczki skóry nosa

- zmarszczki w obrębie górnej wargi

- poziome zmarszczki szyi („pierścienie Wenus”)

Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu w określone okolice przy uĹźyciu cienkiej, jednorazowej igły. Wkłucia są prawie całkowicie bezbolesne, jednak u osób wraĹźliwych na ból moĹźna daną okolicę znieczulić za pomocą kremu zawierającego środek znieczulający.


KOREKCJA ZMARSZCZEK – WYPEŁNIACZE

Zabiegi z uĹźyciem wypełniaczy wykorzystuje się do korekcji zmarszczek i bruzd. Do wypełnień stosuje się preparaty kwasu hialuronowego, który jest składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej nawilĹźenie oraz napięcie. Swoje działanie zawdzięcza zdolności do wiązania ogromnej ilości cząsteczek wody. Wraz z wiekiem jego ilość w skórze ulega zmniejszeniu, co sprzyja powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry. Zabiegi z uĹźyciem kwasu hialuronowego uzupełniają jego niedobór, korygują zmarszczki i poprawiają nawilĹźenie skóry. Do zabiegów uĹźywa się syntetycznego kwasu hialuronowego, który jest identyczny z naturalnie występującym w skórze. Stąd zabiegi te są bezpieczne a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej - znikome.

Wypełniacze są zarezerwowane do korekcji głębszych i widocznych zmarszczek np. ”kurzych łapek”, bruzd nosowo-wargowych, bruzd międzybrwiowych i bruzd poprzecznych czoła

Wypełniacze stosuje się równieĹź do wypełnienia i korekcji UST.

Efekty wypełnienia są widoczne bezpośrednio po zabiegu, jednak po podaniu kwasu rozpoczyna się proces wiązania wody przez jego cząsteczki, co powoduje, Ĺźe najlepszy efekt obserwujemy po około miesiącu od podania. Efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 9-12 miesięcy, po czym rozpoczyna się proces stopniowej degradacji wchłaniania cząsteczek kwasu. Iniekcje wypełniaczy pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry stąd nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niĹź przed zabiegiem.

kobiet ciężarnych.

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej:

•          Ciąża i okres karmienia piersią

•          Miejscowy stan zapalny skóry, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry

•          Niewyrównane choroby metaboliczne np. cukrzyca

•          Alergie na stosowane preparaty

•          Przyjmowane leki (antybiotyki, izotretinoina doustna)

•          Choroba nowotworowa

•          Brak współpracy z pacjentem

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
08:00 - 20:00
poniedziałek - piątek
termin indywidualny
sobota
Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (budynek C)
gabinet nr 158 (na terenie Przychodni Multimed)
63 246 71 36
509 491 058, 790 820 530
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
Filia Turek
10:00 - 18:00
poniedziałek - piątek
Turek, ul. Kolska Szosa 28 (budynek rehabilitacji RODAMED)
516 498 737