Karboksyterapia

Karboxyterapia to rewolucyjny zabieg w kosmetologii, uznawany za przełom w medycynie estetycznej. To idealne rozwiązanie na pobudzenie naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie, które często są uśpione poprzez starzenie się, nieprawidłowe odĹźywianie, brak aktywności fizycznej i stresujący styl Ĺźycia. Jego istotą jest śródskórne podanie „cudownego gazu”, czyli dwutlenku węgla, przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które kontroluje ciśnienie i przepływ gazu.

Działanie zabiegu

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie przede wszystkim jako efekt metabolizmu komórkowego i przyczynia się do rozszerzania naczyń krwionośnych. Po zdeponowaniu dodatkowej ilości gazu w tkance, naczynia krwionośne gwałtownie się rozszerzają, a przepływ krwi zostaje zwiększony. Wówczas hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach zaczyna uwalniać atomy tlenu, jednocześnie łącząc się z wychwyconym dwutlenkiem węgla. W ten sposób CO2 aktywuje procesy oczyszczające, odĹźywcze i poprawy struktury kolagenu komórek skóry, dając wyraĹşny i trwały efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry.

Bezpieczeństwo

Cały zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i sprawdzony klinicznie. WyróĹźnia się pełnym bezpieczeństwem, a takĹźe wszechstronnością, nowoczesnością i szybkością. Wkłucia są mało odczuwalne, więc zazwyczaj nie wymagają znieczulenia, chociaĹź mogą wywołać pewien dyskomfort poprzez uczucie ucisku i rozpierania. Nieco nieprzyjemne doznania są wynagradzane niemal natychmiastowo zauwaĹźalnymi rezultatami. Dla pełnego efektu 20-60 minutowe spotkanie naleĹźy powtórzyć od 3 do 12 razy, w zaleĹźności od stanu początkowego i zwalczanego problemu.

Zastosowania

Karboksyterapia moĹźe być zastosowana dla poprawy wyglądu skóry oraz zwiększenia jej elastyczności oraz jędrności. Opadające powieki, kurze łapki, zwiotczenie piersi, rozstępy i blizny – temu wszystkiemu zapobiec mogą zabiegi. Będą one pomocne równieĹź dla osób cierpiących na zmiany naczyniowe, trudno gojące się rany, skurcze nóg czy łysienie. Jednocześnie nie powinny go stosować między innymi kobiety w ciąży, osoby będące w trakcie terapii nowotworowej oraz osoby cierpiące na autoimmunoagresję, powaĹźne choroby serca, chorobową ciężką niewydolność nerek i płuc.

Nowości

Wszystkie nowości
Prezent
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
08:00 - 20:00
poniedziałek - piątek
termin indywidualny
sobota
Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (budynek C)
gabinet nr 158 (na terenie Przychodni Multimed)
63 246 71 36
509 491 058, 790 820 530
Gabinet La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne
Filia Turek
10:00 - 18:00
poniedziałek - piątek
Turek, ul. Kolska Szosa 28 (budynek rehabilitacji RODAMED)
516 498 737